Význam loga

Ztvárnění loga pro participativní rozpočet městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se na základě žádosti vedení centrálního obvodu ujali studenti Střední umělecké školy, Ostrava, p.o. Vítězkou se stala studentka teprve třetího ročníku této školy Kristýna Gežová, která studuje klasickou počítačovou grafiku, obor grafický design. A co vedlo autorku k vytvoření loga právě v této podobě?

„Participativní rozpočet ve mně evokuje společnou práci, nápomoc, kolektiv či nápady obyvatel obvodu. Proto jsem se rozhodla použít kolečko, v němž zobrazuji navzájem držící se dlaně dvou osob. Shodou okolností tento tvar připomíná i první písmeno našeho města, tedy O,“ popisuje vznik loga participativního rozpočtu Kristýna Gežová, která se stejně jako její spolužák přihlásila do soutěže. „Svá loga jsme vymýšleli každý zvlášť na přelomu března a dubna, tým vedení obvodu pak vybral vítězné. V následujících týdnech jsem pak po dohodě s organizátory soutěže logo doladila do této finální podoby. Za podporu jsem však vděčna především naší profesorce MgA. Kateřině Schallner, která mi nejen umožnila využít této příležitosti, ale zároveň mi dala prostor pro samostatnou práci,“ dodává Kristýna.

Logo se řídí barvami dle logomanuálu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz – byla vybrána světle modrá a zlatá a v druhé variantě tmavě modrá a zlatá. „Jsem vděčná za tuto zkušenost. Ukázala mi, že logo není jen tak nějaká hračka, že při této tvorbě je více než nutná komunikace a hledání řešení problému.“

  • kolektiv
  • vzájemná pomoc
  • O-strava

Logo odkazuje na obyvatelstvo samotné, bez kterého by participativní rozpočet nebyl uskutečnitelný.

Mobilní rozhlas powered by Neogenia, www.mobilnirozhlas.cz

Moravská Ostrava a Přívoz, nasobvod@moap.ostrava.cz

Mobilní rozhlas powered by Neogenia, www.mobilnirozhlas.cz

Moravská Ostrava a Přívoz, nasobvod@moap.ostrava.cz